Organization Calendar (Blyth Brussels Minor Hockey)

PrintOrganization Calendar
<< PrevJan 20, 2019-Feb 02, 2019Next >>
SunMonTueWedThuFriSat
Jan 20Jan 21Jan 22Jan 23Jan 24Jan 25Jan 26
Atom LL - Burgundy - Minto Mad Dog Tournament
Skills & Drills -Sr. Initiation & Tyke
3:00 PM-3:40 PM
Practice
Skills & Drills - Novice & Atom
3:40 PM-4:20 PM
Practice
Bantam Rep
4:30 PM-6:00 PM
Practice
PeeWee LL
5:00 PM
@ Wingham Ironmen
Wingham [LLP-SC-44]
Midget LL
6:00 PM-7:30 PM
Practice
Midget Rep
7:45 PM
@ South Bruce Blades
Teeswater Arena [O-M-C-PB4]
Sr. Initiation - Black & Sr. Initiation - Burgundy
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
Atom LL - Burgundy
6:00 PM
vs. BBMHA Black
Atom LL - Black
6:00 PM
vs. BBMHA Burgandy
Bantam LL
7:30 PM
vs. Wingham Ironmen
Bantam Rep
9:00 PM
vs. Wingham Ironmen
Atom LL - Burgundy
6:00 PM
@ Huron-Bruce Blizzard
Lucknow Arena [LLA-W-47]
Novice Rep
6:00 PM-7:30 PM
Practice
Atom Rep
6:00 PM-7:30 PM
Practice
PeeWee LL
7:30 PM-9:00 PM
Practice
Bantam Rep
7:30 PM-9:00 PM
Practice
Midget Rep & Midget AE
9:00 PM-10:30 PM
Shared Practice
Bantam LL
8:00 PM
@ Central Perth Predators
Jr. Initiation & Tyke
5:30 PM-6:30 PM
Shared Practice
Atom Rep
6:30 PM
vs. South Bruce Blades
Specialty Clinics
7:30 PM-8:30 PM
Practice
Midget AE & Midget Rep
8:30 PM-9:30 PM
Shared Practice
Atom LL - Burgundy
9:00 AM
vs. Hanover Falcons
Jr. Initiation
9:00 AM-1:30 PM
Jr Initiation Jamboree
Sr. Initiation - Black
9:15 AM
vs. Central Perth
Sr. Initiation - Burgundy
9:15 AM
vs. Central Perth
Atom LL - Black
11:30 AM
vs. Mitchell Meteors
Tyke
12:30 PM
vs. South Bruce Minor Hockey
PeeWee LL
1:30 PM
vs. Huron-Bruce Blizzard
PeeWee Rep
3:00 PM-4:30 PM
Practice
Bantam LL
4:30 PM-6:00 PM
Practice
Midget LL
6:00 PM
vs. Goderich Sailors
Jan 27Jan 28Jan 29Jan 30Jan 31Feb 01Feb 02
Sr. Initiation - Black - Blyth/Brussels Jamboree
Sr. Initiation - Burgundy - Blyth/Brussels Jamboree
Skills & Drills -Sr. Initiation & Tyke
3:00 PM-3:40 PM
Practice
Skills & Drills - Novice & Atom
3:40 PM-4:20 PM
Practice
Tyke
4:30 PM
@ Seaforth Stars
Bantam Rep
4:30 PM-6:00 PM
Practice
Atom Rep
4:45 PM
@ South Bruce Blades
Novice Rep
6:00 PM
vs. Kincardine Kinucks
Midget AE & Midget Rep
7:00 PM-8:30 PM
Shared Practice
Sr. Initiation - Black & Sr. Initiation - Burgundy
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
Atom LL - Burgundy
6:00 PM-6:55 PM
Practice
Atom Rep
6:00 PM
vs. South Bruce Blades
Atom LL - Black
6:25 PM-7:20 PM
Practice
Bantam LL
7:30 PM
vs. South Bruce Blades
Midget LL
9:00 PM-10:30 PM
Practice
Novice Rep
7:00 PM
@ Goderich Sailors
Goderich MRC [NR-R-46]
Novice Rep
6:00 PM-6:55 PM
Practice
PeeWee LL
6:00 PM-7:30 PM
Practice
Atom Rep
6:25 PM-7:20 PM
Practice
PeeWee Rep
7:30 PM
vs. Huron-Bruce Blizzard
Bantam Rep
7:30 PM-9:00 PM
Practice
Midget AE & Midget Rep
9:00 PM-10:30 PM
Shared Practice
Jr. Initiation & Tyke
5:30 PM-6:30 PM
Shared Practice
Specialty Clinics
6:30 PM-8:00 PM
Practice
Midget AE & Midget Rep
8:00 PM-9:30 PM
Shared Practice
Jr. Initiation
8:00 AM
@ Seaforth Stars
Jr. Initiation
9:00 AM
@ Seaforth Stars
Specialty Clinics
9:00 AM-10:30 AM
Goalie Clinic (Nov-Midget)
Sr. Initiation - Black & Sr. Initiation - Burgundy
9:00 AM-1:30 PM
Sr Initiation Jamboree
Novice Rep
11:30 AM
vs. Goderich Sailors
Tyke
12:00 PM
@ Wingham Ironmen
Atom Rep
12:30 PM-1:30 PM
Practice
PeeWee LL
1:30 PM-3:00 PM
Practice
PeeWee Rep
3:00 PM-4:30 PM
Practice
Atom LL - Burgundy
4:00 PM
@ BCH Ice Dogs 1
Bantam LL
4:30 PM-6:00 PM
Practice
Midget LL
6:00 PM
vs. Minto Mad Dogs
You can use MyCal to combine schedules from multiple teams.
Or, Subscribe to multiple calendars at once.
Looking for a way to combine schedules from multiple teams? Visit www.mycal.ca
Printed from blythbrusselsminorhockey.ca on Wednesday, January 23, 2019 at 10:47 AM